Barcode: 5030104005149
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 98.3 g |
| of which sugars | 76.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Acid (Lactic Acid: Acidity Regulator (Sodium Lactate)), Menthol Crystals, Flavouring, Purple Carrot Juice Concentrate.
Additives
e270
e325
Related Products in Snacks
Mini oeufs
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Cuillère Chocolat
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Lindt mini oeuf - Lait Fondant, coeur au lait, blanc
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Lindor
Lindor, Lindt, Lindt & Sprüngli
E
Lindor Surtido de Bombones
Lindt,Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
70% cacao
Lindor, Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Passionnément Fondant Noir assorti
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Lindor
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Lindor - Chocolat noir 70% - Passionnement fondant
Lindt,Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Praline con cioccolato al latte e morbido ripieno
Lindor, Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Lindor leche
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4
Chocolat Lindt lindor menthe
Lindt, Lindt & Sprüngli
E NOVA 4