Barcode: 0850015892424
Jalapeño Beef Sticks
by CHOMPS
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
cuba, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 312.0 kcal |
| Fat | 21.9 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 31.2 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
GRASS FED & FINISHED BEEF, WATER, SEA SALT, ENCAPSULATED LACTIC ACID, JALAPEÑO PEPPERS, CULTURED CELERY POWDER (CELERY POWDER, SEA SALT), BLACK PEPPER, RED PEPPER, GARLIC POWDER, CORIANDER, STUFFED IN A BEEF COLLAGEN CASING FREE FROM MAJOR FOOD ALLERGENS (MILK, EGGS, FISH, SHELLFISH, PEANUTS, TREE NUTS, WHEAT, SOY, SESAME) LOT 23139 EST V31878 EXPIRES ON 06/19/2024 8
Additives
e270
Related Products in Snacks
Bretzels Cora
Cora
E NOVA 3
Ourson chocolat au lait
Cora
E NOVA 4
Tuiles goût barbecue
Cora
D NOVA 4
Chewing-gum menthe
Cora
Tuiles goût crème oignon
Cora
D NOVA 4
Chewing gum parfum menthe fraiche
Cora
NOVA 4
Tuiles goût paprika
Cora
D NOVA 4
Gaufrettes Enrobées Chocolat
Cora
E NOVA 4
Chewing-Gum parfum - Tutti frutti (sans Sucre)
Cora
NOVA 4
Tuiles salées
Cora
D NOVA 4
Financiers aux amandes pur beurre
Cora
E NOVA 4
sablés fourrés Figue
Cora
E NOVA 4