Barcode: 0860000660044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.4 kcal |
| Fat | 42.9 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 50.0 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
FRIED PORK SKIN, CHEDDAR CHEESE POWDER (MILK, SALT, CULTURES, ENZYMES), SALT, JALAPEÑO POWDER, ORGANIC SUGAR, FRIED IN RENDERED PORK FAT., CONTAINS MILK
Related Products in Meats And Their Products
Uncured smoked ham
D NOVA 4
Veggie burger
C NOVA 3
Beet burger
B NOVA 3
Burger
A NOVA 4
Oven roasted turkey breast
B NOVA 4
Uncured canadian bacon with sirloin hips
D NOVA 3
Uncured ham, honey
D NOVA 4
Hot Dogs
Meijer
E NOVA 4
Honey turkey breast
C NOVA 4
Quinoa portobello burger
C NOVA 3
Chickpea sweet potato burger
A NOVA 3
Meijer, bratwurst patties
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4