Barcode: 0014498708157
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 19.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.8 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Pasteurized milk, lactic culture, salt, enzymes, jalapeno peppers, vinegar, calcium chloride, 1/10 of 1% potassium sorbate.
Additives
e202
Related Products in Dairies
Squeezable sour cream
D NOVA 4
Light sour cream
D NOVA 4
Blackburrant & blueberry low fat yogurt
M&S
B NOVA 4
Half & Half
Good & Gather
E NOVA 1
Low fat yogurts
Marks & Spencer
C NOVA 4
Whole Milk
Gather Organic
NOVA 1
Organic Freeze-Dried Mixed Berry Yogurt Bites
Good & Gather baby
E NOVA 4
Bacon parmesan dip, bacon parmesan
E NOVA 4
Plain whipped cream cheese spread, plain
Market Pantry
D NOVA 4
Market pantry, cream cheese spread, chive & onion, chive & onion
Market Pantry
D NOVA 4
Tiramisu
Target Stores
D NOVA 4
Feta cheese crumbles
Good & gather
E NOVA 3