Barcode: 0853437002044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 232.0 kcal |
| Fat | 16.2 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 16.9 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Sweet corn masa (water, organic ground corn flour, organic sweet kernel corn, expeller pressed canola oil, sea salt, organic vegetable base (organic carrot, organic tomato, organic onion, organic potato, organic garlic, organic dextrose, organic raw cane
Related Products in Frozen Foods
Boneless, skinless chicken breast tenders with rib meat
A NOVA 3
Corn Dogs
Fairgrounds
D NOVA 4
Chicken wings
B NOVA 3
Chicken sliders, breaded fully cooked chicken breast patty with rib meat on a bun
C NOVA 4
Cheese Burger Sliders
D NOVA 4
Corn Dogs
Fairgrounds
D NOVA 4
Chicken Breast Patties
Shaner's
B NOVA 4
Chicken Fried Rice
Jade Dragon
C NOVA 4
Chicken strips
D NOVA 4
Mini Corn Dogs
Fairgrounds
E NOVA 4
Corn dogs
D NOVA 4
Premium Chicken Wings
Save-A-Lot Food Stores
B NOVA 3