Jalapeno Cheeseburger
by White Castle
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 16.4 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 13.5 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Bun: enriched bleached flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, corn syrup, soybean oil, contains 2% or less of: yeast, salt, wheat gluten, hydrogenated cottonseed oil, corn starch, calcium stearoyl lactylate, oat fiber, corn syrup solids, diacetyl tartaric acid esters of mono-diglycerides, guar gum, monoglycerides, calcium sulfate, sodium alginate, monocalcium phosphate, ammonium sulfate, ascorbic acid, potassium iodate, azodicarbonamide, calcium peroxide, l-cysteine hydrochloride, enzymes. hamburger: beef. pasteurized process american cheese with peppers and other natural flavor: milk, water, cream, sodium citrate, contains 2% or less of: calcium chloride, cheese culture, color added, enzymes, jalapeno peppers, natural flavor, salt, serrano peppers, sodium phosphate, sorbic acid (preservative), vinegar, soy lecithin. water, dried onion, salt, pepper.
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Cheeseburger
Hot & spicy chicken sandwich
Bacon cheeseburger
Cheddar cheese and bacon stuffed potato skins
Buffalo-Style Chicken Strips
Hannaford