Barcode: 0891368000067
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 66.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raspberries, sugar, natural fruit pectin, dehydrated jalapeno peppers.
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
French vanilla concentrated coffee creamer, french vanilla
E NOVA 4
Sugar cookie dough
E NOVA 4
Salted Caramel Chocolate Creamer
Coffeemate,Nestle
E NOVA 4
Fat free french vanilla coffee creamer
Nestlé
D NOVA 4
Natural bliss hazelnut creamer
Nestlé
D NOVA 4
Coffee mate the original coffee creamer
Nestlé
E NOVA 4
Fat free hazelnut liquid coffee creamer
Nestlé,Coffeemate
D NOVA 4
Vanilla plant based half & half, vanilla
D NOVA 4
Nestle coffeemate coffee creamer sweetened original
Nestle
B NOVA 4
Vanilla caramel coffee creamer
D NOVA 4
Oatmeal raisin cookie dough, oatmeal raisin
E NOVA 4
Liquid coffee creamer pumpkin spice
Nestlé
E NOVA 4