Barcode: 5700002248039
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 29.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Jalapeño (60%), eddike, vand, lime (15%), salt, løg, hvidløg, salt, rapsoile, paprika, spidskommen, chiliflager, hvidløgsalt, cayennepeber, xanthangummi (Fortykningsmiddel)
Additives
e415
Related Products in Condiments
Smooth & creamy real mayonnaise, smooth & creamy
E NOVA 4
Thousand island dressing
E NOVA 4
Ancient Coarse Sea Salt
E
Real salt salt season
NOVA 1
Rising Sun Farms, Dipn Spread, Indian Curry
Rising Sun Farm Inc.
E NOVA 4
Ranch dressing, ranch
E NOVA 4
Rising Sun Farms, Basil And Dried Tomato In Olive Oil, Basil
Rising Sun Farms Inc.
D NOVA 3
Classic pesto
Rising Sun Farms Inc.
E NOVA 3
Blue cheese dressing, blue cheese
E NOVA 4
Creamy french dressing, creamy french
E NOVA 4
Italian dressing, italian
E NOVA 4
Italian dressing, italian
E NOVA 4