Barcode: 0036192000184
Jalapeño Limeade
by Santa Cruz
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 9.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, ORGANIC LIME JUICE, ORGANIC SUGAR, ORGANIC NATURAL FLAVORS, ORGANIC JALAPEÑO PEPPER POWDER
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Velouté de potiron châtaigne
MOMENT GOURMAND
C NOVA 4
Pom&O
Coteaux nantais
C NOVA 4
Pommes Gingembre
Planet Bio
C NOVA 1
Pur jus Pommes Ppruneaux
Planet Bio
D NOVA 1
Apibul framboises
Côteaux nantais
D NOVA 4
Chocolat Elot - pur cacao
chocolat ELOT
Jus de fruits pomme litchis
Planet Bio
C NOVA 1
Apibul - jus de pommes pétillant
Côteaux Nantais
E NOVA 4
IHOP, Chocolate Milk, Regular
IHOP
C
Apibul - Jus de pommes & cassis pétillant
Côteaux Nantais
E NOVA 4
Pomme jus
Côteaux Nantais
C NOVA 4
Sonic, Sprite Zero, Medium
Sonic
B