Barcode: 0687965437524
Jalapeño Pork Stick
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 41.7 g |
| of which saturated | 14.6 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
PORK, WATER, SEA SALT, DEHYDRATED JALAPENO PEPPERS, ENCAPSULATED CITRIC ACID, CULTURED CELERY POWDER (CELERY POWDER, SEA SALT) CAKED RED PEPPER, GROUND JALAPENO PEPPER, GARLIC, CELERY POWDER, NATURAL LIQUID SMOKE, ONION POWDER, IN COLORED BEEF COLLAGEN CASINGS
Additives
e330
Related Products in Meats And Their Products
Le risotto de poulet
Franprix
C NOVA 3
Prosciutto Di San Daniele
Franprix
E
L'Assortiment de charcuterie italienne
Franprix
E NOVA 4
Steak haché façon bouchère pur bœuf 5%
Franprix
B NOVA 1
Viande Hachée Pur Bœuf
Franprix
C NOVA 1
Morceaux Croustillants de Poulet
Leader Price
C NOVA 4
Escargots de Bourgogne
Leader Price
D
6 Chipolatas
Leader Price
E NOVA 4
salade poulet emmental
Franprix
A NOVA 4
Prosciutto Di Parma
Franprix
E NOVA 3
Chorizo superieur fort
Franprix
E NOVA 4
Steak haché 5% MG
Franprix
B NOVA 1