Barcode: 0049022895621
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,860.0 kcal |
| Fat | 122.0 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 133.0 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | 22.3 g |
| Proteins | 55.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PEANUTS, SESAME STICKS (UNBLEACHED WHEAT FLOUR, MALTED BARLEY FLOUR, NIACIN, IRON, [REDUCED IRON], THIAMINE MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), SOYBEAN OIL, SESAME SEEDS, BULGUR WHEAT, SALT, BEET POWDER (COLOR), TURMERIC (COLOR), MINI PRETZELS (ENRICHED
Allergens
gluten
milk
Related Products in Undefined
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1