Barcode: 0852043003681
Jalapeno Refresh
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic juice from: organic cucumbers, organic apples, organic cilantro, organic jalapeno peppers and organic limes, organic cayenne extract.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jus d'orange à Base de Concentré
1 2 3 FRUITS
C NOVA 1
Cacahuetes
Planters
C NOVA 4
Nectar d'orange
1.2.3 Fruits, Tetra Pak
D NOVA 3
Jus de pomme à base de concentré
1 2 3 Fruits
C NOVA 1
Sauce Pita
Heinz
D NOVA 4
La pulpe de tomates concassées Bio
Heinz
A NOVA 1
Jus de pamplemousse à base de concentré
1 2 3 Fruits
B NOVA 1
Jus de pomme
1 2 3 FRUITS
C NOVA 1
1.2.3 fruits jus d'orange
1 2 3 Fruits
C NOVA 1
Nectar multi fruits
1 2 3 Fruits
E NOVA 4
Tagliatelles saint jacques
Weight Watchers
B NOVA 4
Coulis de tomates
Heinz
A NOVA 3