Barcode: 0017400224172
Jalapeño Rice
by Minute
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
no preservatives
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 30.4 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
water, long grain rice, onion, green peppers, sunflower oil, jalapeno peppers, vegetable stock powder (rice flour, salt, onion, parsnip, carrots, olive oil, turmeric, parsley), cilantro, garlic puree, lime juice, sea salt, sunflower lecithin (emulsifier)
Additives
e322
e322i
Related Products
Knorr caldo de Vegetales
Knorr
C
Mayonesa Hellmann's clásica reducida en grasa
Hellmann's
E NOVA 4
Sopa del Sheriff
Knorr
NOVA 4
Mac & cheese knor
knor, Unilever, Knorr
NOVA 4
Sopa preparada de Estrellas
Knorr
NOVA 4
Aderezo sabor chipotle
Hellmann's
C NOVA 4
Mini clásica
Magnum
E NOVA 4
gelato giaundia (chocolate-avellana)
Holanda
C NOVA 4
Mayonesa ligera con jugo de limón
Hellmann's
D NOVA 4
caldo de vegetales
Knorr