Barcode: 4002239848800
Jalapeno Ringe
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 3.1 g |
Ingredients
Wasser, grüne Jalapeño-Peperoni, Salz, Branntweinessig, Farbstoff: Riboflavin
Additives
e101
e101i
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Artichoke Hearts Whole
Vigo
A NOVA 3
Capers Nonpareilles
Vigo
E NOVA 3
Artichoke Hearts Quartered
Vigo
B NOVA 3
Yellow rice
Vigo Importing Company
D NOVA 4
Baby artichoke hearts
Vigo
B NOVA 3
Salad cut hearts of palm
Vigo
A NOVA 3
Pine Nuts
Alessi
A NOVA 1
Hearts of Palm
Vigo
D NOVA 3
Quartered Marinated Artichoke Hearts
Vigo
C NOVA 3
Pepperoncini
Vigo
E NOVA 3
Sun Dried Tomatoes in Extra Virgin Olive Oil
Alessi
E NOVA 4
Marinated artichoke hearts
Vigo
C NOVA 3