Barcode: 4008100178601
Jalapeño Rings
by Hengstenberg
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
no lactose
Categories
Available in
germany, russia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Jalapeño, Branntweinessig, Salz, Säuerungs - mitel Citronensäure, Antioxidationsmittel Natrium - metabisulfit, Konservierungsstoff Natriumbenzoat
Additives
e211
e470
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Swiss Müesli - Classic
Emmi
C NOVA 4
Vegan myrtille
Bierdemann bio
C NOVA 4
Beleaf LIME
beleaf,Emmi
C NOVA 4
Pfirsich Mandel Joghurt
Beleaf
C NOVA 4
unsweetened uht oat drink
beleaf
C NOVA 1
Beleaf berries
beleaf,Emmi
C NOVA 4
Beleaf Beeren Mix
Beleaf
C NOVA 4
Porridge
Emmi
A NOVA 4
Vegan
Bidermann Bio
C NOVA 4
Caffè Latte Cappuccino
Emmi, Emmi Caffè Latte
D NOVA 3
Yaourt Vegan Mangue
BIEDERMANN BIO
C NOVA 4
myrtille
Biedermann
C NOVA 4