Barcode: 0728575202222
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 230.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 23.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Shrimp, bleached wheat flour, yellow corn flour with a trace of lime, water, sugar, corn starch, salt, sodium tripolyphosphate, yellow corn meal, jalapeno pepper, wheat starch, yeast, spice, soybean oil.
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Tuňák filety ve slunečnicovém oleji
My price
A NOVA 3
Alaska Seelachsfilet
Gut&Günstig
NOVA 1
Alaska-Seelachs-Filet mit Käse-Kräuter-Füllung
Tip
C NOVA 4
Schlemmerfilet knusprig & kross
gut & günstig
B NOVA 4
Norwegisches Lachsfilet
Gut Und Günstig
A NOVA 1
Heringsfilets
Jeden Tag
D NOVA 3
Räucherlachs
Jeden Tag
E NOVA 3
Forellenfilets, geräuchert, aufgetaut
Edeka Bio
D NOVA 3
Riesen Garnelen Schwänze provencale
Jeden Tag
A NOVA 4
Filwtti di aringa fritti
Jeden Tag
D NOVA 4
Sockey Wildlachs
Gut&Günstig
D NOVA 3
Thun-wie'n-fisch
Edeka
A NOVA 4