Barcode: 7611612700870
Jalapeño sliced
by Banderos
Processing
NOVA 4
Categories
plant based foods and beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
vegetable based foods and beverages
canned foods
condiments
vegetables based foods
canned plant based foods
herbs and spices
pickles
canned vegetables
plant based pickles
spices
peppers
pickled vegetables
jalapenos
pickled peppers
sliced jalapenos
pickled jalapenos
pickled sliced jalapenos
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Jalapeño (56%), vatten, salt, syra (E330), konsistensmedel (E509).
Additives
e330
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pinda choco's
Albert Heijn
E NOVA 4
Extra vierge olijfolie
Albert Heijn Bio
B NOVA 2
Kop soep champignon
Albert Heijn
C NOVA 4
Haverreep
Albert Heijn
D NOVA 4
Olijfolie chillipeper
AH,Albert Heijn Excellent,Albert Heijn
B NOVA 4
Cotton Sweets Rode druiven pitloos
Albert Heijn
A NOVA 1
Heel volkoren meergranenbrood
Albert Heijn
C NOVA 3
Plantaardige Plakken alternatief voor Goudse kaas
Albert Heijn
E NOVA 4
Appelmoes
AH
B NOVA 1
Plantaardige plakken alternatief voor komijnkaas
Albert Heijn
E NOVA 4
Volkoren Boterham
Pain Btave
A NOVA 4
Snoepgroente - Pitloze Paprika
Albert Heijn
A NOVA 1