Barcode: 0009300000116
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.5 g |
Ingredients
JALAPENO PEPPERS, WATER, VINEGAR, SLAT, DEHYDRATED ONIONS, DEHYDRATED GARLIC, CALCIUM CHLORIDE, 0.1% SODIUM BENZOATE (PRESERVATIVE), AND YELLOW 5.
Additives
e102
e211
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey carrots
B NOVA 4
Sriracha black beans
A NOVA 4
Whole green beans
A NOVA 3
Seasoned bread crumbs
Marcum
D NOVA 4
Cranberry mango juice cocktail from concentrate
E NOVA 4
100% white grape juice
Tipton Grove
E NOVA 1
Mandarin oranges whole segments in light syrup
B NOVA 3
Baked beans
C NOVA 4
Creamy Peanut Butter
C NOVA 4
Lentils
A NOVA 1
Creme parfait gelatin dessert variety pack
C NOVA 4
Cannellini white kidney beans
A NOVA 4