Barcode: 0060383030476
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
JALAPEÑO PEPPERS, WATER, WHITE VINEGAR, SALT, TURMERIC EXTRACT
Additives
e100
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched white club bread, white
C NOVA 4
Apple juice beverage from concentrate, apple
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Full circle, 100% juice smoothie, strawberry banana
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Full circle, 100% juice smoothie
Full Circle Market, Topco Associates Llc
E NOVA 4
Roasted red pepper hummus
Full Circle Market, Topco Associates Llc
C NOVA 3
Original hummus
Full Circle Market, Topco Associates Llc
C NOVA 3
Market organic cranberry juice beverage
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Enriched buns
C NOVA 4
Garlic hummus
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
C NOVA 3
Grape juice beverage blend with organic apple juice from concentrate
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
D NOVA 4
Organic blueberry banana
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Calcium 100% orange juice from concentrate with added ingredients
E NOVA 1