Barcode: 20484804
Jalapeños
Processing
NOVA 3
Labels
class i
green dot
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
bulgaria, germany, hungary, poland, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
49% sliced jalapeño chilli peppers, water, spirit vinegar, salt, citric acid,
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Seasoned okra & squash with tomatoes, onions & cracked pepper seasoning
The Pictsweet Company
B NOVA 4
Deluxe Sides Creamed Spinach
The Pictsweet Company
C NOVA 4
Cracked pepper seasoned summer vegetables
B NOVA 4
Seasoned blackeye peas with snaps, onions & smokey bacon seasoning
The Pictsweet Company
C NOVA 4
Deluxe Seasoned Corn & Beans
Dicts Sweet Farms
A NOVA 4
Baby Brussels Sprouts In Butter Sauce
The Pictsweet Company
A NOVA 4
Creamed Spinach Snacks
The Pictsweet Company
C NOVA 4
Edamame with sea salt & cracked pepper
A NOVA 4
Seasoned Squash & Onions
The Pictsweet Company
B NOVA 4
Edamame with sea salt farm snacks
The Pictsweet Company
A NOVA 1
Tuscan Medley In Garlic & Herb Sauce
The Pictsweet Company
A NOVA 4
Seasoned Lima Beans
The Pictsweet Company
A NOVA 4