Barcode: 0076397001128
Jalapenos green pickled jalapeno pepeprs
by La Costena
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.1 g |
Ingredients
Jalapeno peppers, water, onions, carrots, vinegar, iodized salt, spices and soybean oil.
Allergens
soybeans
Related Products in Salted Snacks
Roasted Garlic Bruschetta
La Collina Toscana Inc.
C NOVA 4
Sun dried tomatoes
E NOVA 4
Sunfood, Raw Organic Peruvian Olives
Sunfood Llc
C
Mixed olive salad
D NOVA 3
Olives with chili
D NOVA 4
Eggplant spread
NOVA 3
Bruschetta Antipasto
Scaffetta's
C NOVA 3
Nacho Peppers
El Rancho
A NOVA 3
Caperberries in brine
NOVA 3
Sliced Black Summer Truffle
Sabatino Tartufi
NOVA 4
Farmhouse artichokes
NOVA 3
Vistadoro, heirloom green tomato & garam masala
Vistadoro
D NOVA 3