Barcode: 0857264008019
jalepeno cheddar popcorn
by Poppy
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 545.5 kcal |
| Fat | 45.5 g |
| of which saturated | 18.2 g |
| Carbohydrates | 45.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 9.1 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 3.9 g |
Ingredients
Non-GMO Popcorn, Sunflower Oil, RBD Coconut Oil, Cheddar Cheese Powder (Cheddar Cheese [Milk, Salt, Cheese Cultures and Enzymes], Whey, Buttermilk, Salt, Disodium Phosphate, Annatto Extract), Sea Salt, Jalapeño Powder. CONTAINS: Milk. Manufactured in a facility. that also processes: Wheat, Peanuts, Soy, Almond, Cashew, Walnut, and Pecan.
Additives
e339ii
Related Products in Snacks
2 Chocolate and Hazelnut Croissants
By sainsbury's
E NOVA 4
Osterlamm
Hauswirth Ges. m. b. H.
E NOVA 4
Peanut Butter Cakes With Chocolate Flavored Coating And Peanut Butter Filling, Peanut Butter
E NOVA 4
Petit déjeuner sans gluten
Gerblé
E NOVA 4
haselnuss noisettes nocciole
denner
NOVA 4
22 Caramel shortcake bites
Sainsbury's
E NOVA 4
Madeleines
Allergo
D NOVA 4
Wine gums
by sainsbury's
D NOVA 4
Turrón blando
Lacasa
NOVA 3
4 Sultana Scones
Sainsbury's
D NOVA 4
Haribo Berries
Haribo
E NOVA 4
Karinto Salgadinho de trigo frito sabor alho
Home Made by Misako
NOVA 3