Barcode: 5011308010016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 26.9 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 12.4 g |
| of which sugars | 8.1 g |
| Fiber | 6.4 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Water, Rapeseed Oil, Ground Spices (19%) (Coriander (7%), Paprika, Turmeric, Guinin (2%), Spices, Fenugreek, Fennel, Red Chilli, Salt, Desiccated Coconut (4%), Maize Flour, Acids (Acetic Acid, Citric Acid), Tamarind, Garlic Powder.
Additives
e260
e330
Related Products in Condiments
Sweet Italian Dressing
Lonzerottis Italian Products
E NOVA 4
Valued naturals, salad fixin's
Valued Naturals, International Foodsource
D NOVA 4
Italian Dressing
Richelieu Foods Inc.
E NOVA 4
California French Style Dressing
Richelieu Foods Inc.
E NOVA 4
Ranch Dressing
Richelieu Foods Inc.
D NOVA 4
Guacamole flavor sauce
C NOVA 4
Steak sauce
Richelieu Foods Inc.
E NOVA 4
Red sauce
NOVA 4
Thousand Island Dressing
Richelieu Foods Inc.
E NOVA 4
Salad fixin's
D NOVA 4
Original Barbecue Sauce, Original
Bonne chere
E NOVA 4
Guacamole flavor sauce
NOVA 4