Barcode: 6411402106407
Jälkiuunipala
by Oululainen
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
no palm oil
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 277.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 15.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Täysjyväruisjauho (85 %), vesi, hiiva ja jodioitu merisuola.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dattes Deglet Nour bouquet
Brousse Vergez
D NOVA 1
Dattes Deglet
Brousse Vergez
D NOVA 4
Dattes Medjool l'Originale
Brousse Vergez
C NOVA 1
Figues Lerida
Brousse & Fils, Canary Fruit
C NOVA 1
Falafels Pois Chiches Coriandre & Menthe Riz et Quinoa
La Cuisine d'Océane
A NOVA 4
Abricots secs
Brousse & Fils
C NOVA 3
Raviolini au Chèvre & Pesto
La Cuisine d'Océane
C NOVA 4
Dattes Deglet Nour
Brousse Vergez, Duna
D NOVA 4
Abricots secs
Brousse Vergez
C NOVA 3
Dattes Deglet Nour branchées
Aduna, Brousse et fils
C NOVA 1
Figues Layer
BROUSSE VERGEZ
D
Steak de Soja
La Cuisine d'Océane
C NOVA 4