Barcode: 0075501054562
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 26.7 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 26.7 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Lait partiellement écrémé pasteurisé, Culture bactérienne, Sel, Présure.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Cadia, organic sharp cheddar cheese
Cadia
D NOVA 3
Cadia, organic monterey jack cheese
Cadia
D NOVA 3
Cadia, organic mozzarella shredded cheese
Cadia
D NOVA 3
Cadia, organic mozzarella cheese slices
Cadia
D NOVA 3
Cadia, organic mild cheddar cheese, mild
Cadia
D NOVA 3
Melting cheese, pasteurized prepared cheese product
E NOVA 4
Cheese tray
D NOVA 4
Organic Mild Cheddar Cheese Slices
Cadia
D NOVA 3
Mexican Cheese Blend
Nature's Best
D NOVA 3
Strawberry yogurt
C NOVA 4
Cadia, organic salted butter
Cadia
E NOVA 2
Cadia, organic mild cheddar shredded cheese
Cadia
D NOVA 3