Barcode: 0041303076729
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Concord grapes, high fructose corn syrup, corn syrup, water, contains 2% or less of: fruit pectin, citric acid, sodium citrate.
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Penne rigate n 19
Esselunga, rummo
A NOVA 1
insalatina
Bio, Esselunga
A
Pastina semi di mela
Esselunga
A NOVA 1
Esselunga
Esselunga
E NOVA 4
Lenticchie verdi esselunga
Esselunga
A
Misticanza
Esselunga, Naturama
A
Misto legumi cereali
Esselunga
NOVA 1
Piselli spezzati
Esselunga, Pedon
A NOVA 1
Succo e polpa di mela
Esselunga, La Doria
E NOVA 3
Misticanza
Bio, Esselunga
A
Acini di pepe n°64
Esselunga, Granoro
A NOVA 1
Piselli medi al naturale
Esselunga
A NOVA 3