Barcode: 0043717501354
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,600.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 400.0 g |
| of which sugars | 356.0 g |
| Fiber | 44.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
GLUCOSE-FRUCTOSE SYRUP, FRUIT 40%, SUGAR, FRUIT PECTIN, CITRIC ACID.
Additives
e330
e440
Related Products in Undefined
American Singles Pasteurized Prepared Cheese Product
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Chicken Sausage
Jones Dairy Farm
D NOVA 4
Crushed Pineapple In Heavy Syrup
Del Monte
B NOVA 3
Ditalini
American Beauty, New World Pasta Company
A NOVA 1
Pepperoni Original
Hormel
E NOVA 4
White popcorn
Jolly time
A
Brussels Sprouts
Kroger
A NOVA 1
Pocket Pita Bread Wheat
meijer
NOVA 3
Real Aged Cheddar Made with Organic Pasta Macaroni & Cheese
Annie's
D NOVA 4
DARK COLOR MAPLE SYRUP
simple truth
E NOVA 3
Ricotta Cheese
Breakstone's
D NOVA 4
Chinese Grains Noodles & Veggies in a Cashew Cream Sauce
Amy's
C NOVA 3