Barcode: 0051933342989
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Red raspberries, high fructose corn syrup, corn syrup, citric acid, fruit pectin.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nudeln Pasta aus 100% Kichererbsen
Edeka, Edeka Bio
A NOVA 1
EDEKA GUT&GÜNSTIG Gnocchi 600g 1.99€ 1kg 3.32€
Gut & Günstig, EDEKA GUT&GÜNSTIG
C NOVA 3
Erdnussmus Bio
Edeka
B
Getrocknete Tomaten
EDEKA
D NOVA 3
Paprika Glocken
EDEKA
E NOVA 4
Pekan-Nusskerne
Gut & Günstig
A
Scharfe Jalapenos in Scheiben
Edeka, Gut & Günstig
C NOVA 4
Streichzart gesalzen (Milchstreichfett)
Gut & Günstig
E
Tahin - Sesammus
Edeka Bio
D NOVA 1
Nougat bits
Edeka, Gut & Günstig
D NOVA 4
Vanillin Zucker
Gut und Günstig
NOVA 4
Pasta Pfanne
Edeka, Gut&Günstig
C NOVA 4