Barcode: 0073405000081
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pineapple, pure cane sugar, pectin, fruit acid (citric).
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nougat bits
Korn Mühle
D NOVA 4
Kalamata Oliven
Fürsten Krone
D NOVA 3
Vegane Mini Hacksteaks auf Basis von Weizen- & Sojaeiweiß
BioBio, Netto
D NOVA 4
Vegane Bratwürstchen
BioBio
D NOVA 4
Mini Zimtos
Kornmühle
D NOVA 4
Basis Müsli
BioBio
A NOVA 4
Basis Müsli 5-Korn Mix
BioBio
A NOVA 4
Cornflakes
Korn Mühle
B NOVA 3
Tortellini MIT mortadela und schinken sus Italien
Mondo Italiano
D NOVA 3
Leo Crisps
Kornmühle
C NOVA 4
Kelloggs
Kornmühle
C NOVA 4
Walnusskerne
Clarkys, Netto MD
A NOVA 1