Barcode: 0077028019260
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 33.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fruit pulp, sorbitol(from tapioca), water, gelling agents( pectin, tricalcium phosphate), acidity regulators(citric acid, trisodium citrate), flavorings, preservative(potassium sorbate, sodium sulfite), colors (caramel, fd&c red 40), artificial sweetener
Additives
e129
e150
e202
e221
e330
e331
e331iii
e420
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic vanilla with almonds granola
Raley's
D NOVA 4
Mild whole green chiles, mild
NOVA 3
Fruit juice
Raley's
E
Organic curry powder
Raley's Purely Made
E NOVA 3
Organic Dry Roasted Almonds No Salt
Raley's
A NOVA 1
Fruit juice
Raley's
D NOVA 1
Organic Apple Juice
Raley's, Raley's Purely Made
C NOVA 1
Raley's organic, cocoa and chia seeds granola
Raley's
C NOVA 4
Organic Yellow Cling Diced Peaches & Pears In Organic Pear Juice From Concentrate
Raley's
A NOVA 1
Organic cocoa crispy rice cereal
Raley's
D NOVA 4
Blueberry flax organic granola
C NOVA 4
Organic baobab & coconut granola
Raley's
D NOVA 4