Barcode: 0092825111504
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 35.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Strawberry puree, corn syrup, high fructose corn syrup, water, sugar, pectin, citric acid (added as a preservative only)
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Shredded Kraut
FLANAGAN
C NOVA 3
Hamburger buns with sesame seeds
D NOVA 4
Hottie Bites
Oh Snap!
C NOVA 4
Gobitos, Aged White Cheddar Perfectly Roasted Chickpeas
Glk Foods Llc
C NOVA 4
Tofu Extra Firm
Azumaya
A NOVA 3
Azumaya Firm Tofu, 16 oz
Nasoya
A NOVA 3
Gobitos, Perfectly Seasoned Roasted Chickpeas, Hot Hot Hot Ghost Pepper
Glk Foods Llc
C NOVA 4
Organic sauerkraut
Saverne
NOVA 3
Dilly Bites Crunchy Dill Pickle Snacking Cuts
OH SNAP! pickling co.
C NOVA 4
Hamburger Buns
Bimbo
D NOVA 4
Arrowhead mills, organic graham cracker crust
Arrowhead Mills, The Hain Celestial Group Inc.
E NOVA 4
Pretty peas pickled snap peas
C NOVA 4