Barcode: 0648194500250
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 43.8 g |
| of which sugars | 37.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, cane sugar, pecans, pineapple, rasins, spices.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Miso broth, miso
Imagine
C NOVA 4
Unsweetened almond drink
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 4
Imagine, organic vegetable broth
Imagine, The Hain Celestial Group Inc.
A NOVA 3
Almond dream, vanilla unsweetened almond drink
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 4
Cashew drink
The Hain Celestial Group Inc.
C NOVA 4
Organic Light In Sodium Creamy Garden Tomato Soup
Imagine
NOVA 3
Ricemilk Original Calcium & Vitamin D
Dream
NOVA 3
Soy Dream, Organic Soy Milk, Enriched Vanilla
The Hain Celestial Group Inc.
B NOVA 4
Almond Drink
The Hain Celestial Group Inc.
D NOVA 4
Organic Low Sodium Vegetable Broth
Imagine,The Hain Celestial Group
A NOVA 4
Non Dairy Coconut Beverage Chocolate
Dream
E NOVA 4
Organic Sprouted Rice Drink
Dream
B NOVA 4