Barcode: 0648194500625
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 37.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
White grape juice concentrate, strawberries, water, fruit pectin, citric acid, calcium.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain Grillé à la Farine de Froment
LU, Pelletier
D NOVA 3
Craquotte céréales complètes
Lu
D NOVA 4
Belvita biscuits-breakfast hazelnut
Belvita
C NOVA 4
Breakfast Biscuits Honey and Nuts
Belvita
D NOVA 4
Biscottes aux 6 céréales
Heudebert
D NOVA 1
Belvita breakfast biscuits-breakfast cocoa with choco chip
Mondelez, Mondelez International
D NOVA 4
Breakfast Biscuits Tops Choco Hazelnuts 5 Packs
Belvita
D NOVA 4
Cacao en polvo desgrasado
Royal
NOVA 1
Tassimo
Cadbury
D NOVA 4
Heudebert Biscotte nature 102 tranches
Heudebert
D NOVA 4
Cracotte gourmande 2 sachets fraicheur
LU
D NOVA 4
Le pain grillier
LU, Pelletier
D NOVA 4