Barcode: 5900512850290
Kefir
by Mlekovita
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
ireland, poland, spain, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.4 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 1.9 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pasteurised milk, skimmed milk powder, starter culture and kefir yeast
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Donut Shop
Great Value
NOVA 4
pur Jus d'orange Bio
Rik & Rok,Auchan, Auchan Bio
C NOVA 1 Eco-Score C
You Eistee Pfirsich
C Eco-Score B
Bière sans Alcool
Heineken
B NOVA 4 Eco-Score C
JUS d' ORANGE MANDARINE à base de concentré
Carrefour
C NOVA 1
Actimel frc. Pădure 8x100g
Danone
E NOVA 4 Eco-Score E
Pomelo Pink Lemonade
Synergy
E NOVA 3 Eco-Score B
Iso Blaster Pure Hydrate
Tiger
D NOVA 4
High-pro Кокос-миндаль
Exponenta
NOVA 4
Strawberry Milk
Yazoo
C NOVA 4 Eco-Score C
Gold Standard 100% Whey
Optimum Nutrition
NOVA 4
Sparkling Appelsin Sitron
Rema 1000
D NOVA 4