Barcode: 8424790111005
Kéfir
by Pastoret
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
green dot
recicla azul
Categories
Available in
france, morocco, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leche*_ Pasteurizada de Vaca y Fermentos _Lácticos_. *Origen de la Leche: España.
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Steak 'N Shake, Butterfinger Milkshake, Kids & Small
Steak 'N Shake
E
Chili's, ODouls, 12 Fl Oz
Chili's
B
Olive Garden, Whites & Rose Menu, Quartino
Olive Garden
C
Starbucks, Comfort Wellness Brewed Tea, Grande
Starbucks
B
Firehouse Subs, Fanta Zero Orange, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Papa John's, Pibb Xtra, 20 Oz
Papa John's
B
Firehouse Subs, FUZE Sweet Tea, 32 Fl Oz
Firehouse Subs
B
LongHorn Steakhouse, Texas Tea
LongHorn Steakhouse
E
Firehouse Subs, Mello Yello Zero Grape, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Schorle
Lützelsee
C NOVA 4
Applebee's, Sobe Life Water, Yumberry Pomegranate
Applebee's
B
Red Lobster, Perfect 1800 Margarita
Red Lobster
E