Barcode: 8436542195140
Kefir amande
by NaturGreen
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, amandes* (10%), amidon (riz", tapioca"), épaississant agar-agar, ferments de kéfir végans. Importateur exclusif pour la France: www.europlabo.com
Allergens
nuts
Additives
e406
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sugar free Non-Dairy Coffee Creamer Hazelnut
Great Value
E NOVA 4
Vegetable Broth
Great Value,Walmart
C NOVA 3
Great Value Diced Avocados, 10 Oz
Great Value
NOVA 3
Non-Dairy Coffee Creamer Hazelnut Artificially Flavored
Great Value
E NOVA 4
French Vanilla sugar free
Great Value
C NOVA 4
Caramel Macchiato Non-Dairy Coffee Creamer
Great Value
E NOVA 4
Cinnamon french toast
Great Value
E NOVA 4
Potato gnocchi
Great Value
NOVA 4
Naturally Flavored Maple Pecan Granola
Great Value
C NOVA 4
Jasmine rice, jasmine
B NOVA 1
Blackberry
Great Value
A NOVA 4
Cremora
Great value
E NOVA 4