Barcode: 8034066242762
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir [latte parzialmente scremato, fermenti lattici vivi (Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Zucchero), stabilizzanti: pectine, succo concentrato di limone, cannella, arancia da concentrato 85,7%, zucchero, crema di zenzero 2,6% (zenzero, Streptococcus thermophilus), lieviti], preparazione di frutta 16% [succo concentrato di limone, cannella, cardamomo]
Additives
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Fruity Red Wine
Tesco
NOVA 4
Wawa, Decaffeinated Coffee, 24 Oz
Wawa
B
Strawberry Yogurt Drinks
Tesco
D NOVA 4
Lemon & Lime Zero
Tesco
C NOVA 4
Pineapple Juice from Concentrate
Asda
NOVA 1
Orange & Mango Juice
Tesco
C NOVA 1
Tomato Juice
Asda
B NOVA 3
Wawa, Peppermint Hot Chocolate, 16 Oz
Wawa
C
Coconut Cream
Tesco
E NOVA 4
Xero cola
Tesco
C NOVA 4
Wawa, Smores Frozen Cappuccino, 12 Oz
Wawa
E
Tesco Camomile Infusion Tea
Tesco Camomile Infusion Tea
NOVA 1