Barcode: 8034066307096
Kefir arancia zenzero e cardamomo
by Milk, NÖM
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no colorings
no lactose
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir senza lattosio (con Bifidobacterium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Lactococcus lactis, Lactococcus cremoris), preparazione di frutta 16% [succo di arancia da concentrato 44%, succo di mela da concentrato 42%, zucchero, crema di zenzero 1,4%, stabilizzante: pectina, succo concentrato di limone, cannella, cardamomo, vitamina B12]
Additives
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chocolat caramel orange
NOVA 4
Gęste Jabłko Migdał
Bracia Sadownicy
NOVA 1
Kefir Naturalny Bez Laktozy
Auchan
B NOVA 3
tłoczone jabłko z gruszką
Bracia Sadownicy
C NOVA 1
Pumpkin Spice Latte Coffe
Senso
E
KEFIR NATURALNY
PEWNI DOBREGO Auchan
B NOVA 1
Cola zero
Auchan
C NOVA 4
Tłoczone Jabłko Kwaśne Odmiany
Bracia Sadownicy
D NOVA 1
Jersey Mike's Subs, Diet Dr Pepper, 12 Oz, Kids
Jersey Mike's Subs
B
Sok pomidorowy
Auchan,Sokpol
C NOVA 1
Tłoczone Jabłko Kwaśne Odmiany
Bracia Sadownicy
D NOVA 1
Ayran napój turecki
Maluta
C NOVA 3