Barcode: 4036300109965
Kefir aromatisé
by Milram
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
lacto vegetarian
low fat
no gluten
fsc
fsc mix
fsc c014047
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
fettarmer _Kefir_ mild, Zucker, 3,5% Brombeersaft aus Brombeersaftkonzentrat, Verdickungsmittel E466, Säuerungsmittel Zitronensäure, färbende Konzentrate (Hibiskus, schwarze Karotte, Karotte, Kürbis), Aroma.
Allergens
Kefir
Additives
e330
e466
Related Products in Beverages
Bifrutas Tropical P / 3x33CC
Pascual
D NOVA 4
Bi frutas fresa y platano
Pascual
D NOVA 4
Batido de chocolate sin lactosa
Pascual
B
Batido de cacao
PASCUAL
C NOVA 4
Tobosines
Sonrics
NOVA 4
Milka shake sur
Milka
D NOVA 4
Agua mineral natural de mineralización muy débil tapón sport
Bezoya
A NOVA 1
Bebida de arroz
Vive Soy
D NOVA 4
Barritas Sustitutivas
Auchan
E NOVA 4
Milka, batido
Milka
C
Cola Cao Energy
Cola Cao
D
Batido sabor vainilla
Pascual
C NOVA 4