Barcode: 3155250369616
Kéfir biologique
by Lactel
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
de oko 001
eu agriculture
made in germany
triman
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Lait_ demi-écrémé issu de l'agriculture biologique (Origine UE), ferments lactiques. Vitamine B12,
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Natural Artesian Water
Fiji
A NOVA 1
STRAWBERRY PROTEIN-RICH SHAKE
ATKINS
B NOVA 4
Zero Calorie Cola
Coca-Cola
C NOVA 4
Hot Cocoa Milk Chocolate
Dunkin'
NOVA 4
ineragua x4
jarritos
B NOVA 4
Organic Protein
Garden of Life
E NOVA 4
Protein Water
READY
NOVA 4
Brioche pur beurre
Brioches Fonteneau
E NOVA 4
Isbjørn Lite
Mack
NOVA 3 Eco-Score B
Grace, coconut milk powder, coconut
Grace
NOVA 4
Bifidus actiregularis (Fraise)
Danone,Activia
D NOVA 4 Eco-Score E
Energy Drink / Boisson énergisante
Monster Energy
E NOVA 4