Barcode: 4061459908565
Kefir Blueberry
Labels
kosher
no artificial flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.2 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
PASTEURIZED LOWFAT MILK, CANE SUGAR, NONFAT MILK, NATURAL BLUEBERRY FLAVOR WITH OTHER NATURAL FLAVORS, PECTIN, FRUIT JUICE (FOR COLOR), VITAMIN A PALMITATE, VITAMIN D3, CULTURES.
Allergens
milk
Additives
e440
Related Products in Dairies
Mexican Blend Cheese, Four Cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Premium mozzarella cheese made with whole milk, mozzarella
C NOVA 3
Select Cracker Cuts Swiss Cheese
C NOVA 3
Cheddar Blend Cheese
Weis
D NOVA 4
Pimento cheese spread, pimento cheese
D NOVA 4
Weis quality, cheese, seasoned taco blend
Weis Quality
D NOVA 4
Mozzarella cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Weis quality, cracker cuts, colby jack cheese
Weis Quality
D NOVA 4
Weis quality, cheese melt, cheese dip, cheddar
Weis Quality
E NOVA 4
Greek Nonfat Frozen Yogurt, Vanilla Fudge Ywirl
Weis
D NOVA 4
Weis quality, cheese, mozzarella
Weis Quality
D NOVA 4
Salsa con queso medium salsa
Weis Quality
D NOVA 4