Barcode: 5902476001442
Kefir brzoskwiniowy
by Jana
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
Categories
Available in
poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
88% kefir (z _mleka_), cukier, brzoskwinia 3,2%, aromat, barwnik: ekstrakt z papryki.
Additives
e160c
Related Products in Dairies
Australian style yogurt
C NOVA 4
Culinary circle, cream cheese spread, honey, almond & vanilla
Culinary Circle, Supervalu Inc.
E NOVA 4
Fat free milk
Cub Foods
B NOVA 1
2% Reduced Fat Milk
Cub
B NOVA 1
Grade a whole milk
Cub Foods
C NOVA 1
Culinary circle, cream cheese spread, blueberry & lemon zest
Culinary Circle, Supervalu Inc.
E NOVA 4
Chocolate fat free milk, chocolate
D NOVA 4
Liberte Organic Brazilian Sea Salt Caramel Whole Milk Yogurt
C NOVA 4
Culinary circle, cream cheese spread, kalamata olive & feta
Culinary Circle, Supervalu Inc.
D NOVA 4
Chocolate 2% reduced fat milk
E NOVA 4
1% lowfat milk
B NOVA 1
Culinary circle, cream cheese spread, with other natural flavor sriracha & scallion
Culinary Circle, Supervalu Inc.
E NOVA 4