Barcode: 0040087005208
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 210.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kefir cheese (cultured grade a pasteurized milk and cream, nonfat milk, lactose reduced nonfat milk), and shallots.
Allergens
milk
Related Products in Condiments
Spice Mix For Lahori Fish
National Foods Limited
E NOVA 3
Spice Mix For Chicken Hara Haidrabadi
National Foods Limited
E NOVA 4
90 g e x 2
National
E NOVA 4
Quick Cook Haleem Spice & Lentil Mix
National Foods Limited
D NOVA 3
Tomato Ketchup
National
D NOVA 4
National, spice mix for bihari kabab, bbq
National, National Foods Ltd
E NOVA 3
Batter Mix For Chicken Broast
National Foods Limited
D NOVA 3
Spice Mix For Palak Gosht
National Foods Limited
E NOVA 4
Spicy Mix For Pyaz Gosht
National Foods Limited
E NOVA 3
Murgh Cholay Mix
National
E NOVA 4
Mango Chilli Sauce
National Foods Ltd
D NOVA 4
National tomato ketchup
National
D NOVA 4