Barcode: 5200348900078
Kéfir Chèvre
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ANA 100ml Ενέργεια 69kcal/289k Λιπαρά 4,19 εκ των οποίων κορεσμένα 2,70 Υδατάνθρακες 4,89 εκ των οποίων σάκχαρα 4,89 Πρωτεΐνες 3,29 Αλάτι 0,079
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Wawa, Salted Caramel Hot Chocolate, 12 Oz
Wawa
C
Wawa, Sweet Iced Tea, 44 Oz
Wawa
B
Joe's Crab Shack, Kickin Mango Coronita Rita
Joe's Crab Shack
E
Sonic, Barqs Root Beer, Medium
Sonic
E
Sonic, Minute Maid Orange Juice, Small
Sonic
E
Yard House, Beer, Light, Pint Or Goblet
Yard House
C
Sonic, Oreo Cheesecake Shake, Small
Sonic
E
LongHorn Steakhouse, Black & Blue Margarita
LongHorn Steakhouse
Auntie Anne's, Original Unsweetened Iced Tea, 16 Fl Oz
Auntie Anne's
B
Starbucks, Comfort Wellness Brewed Tea, Short
Starbucks
B
Red Robin, Stella Artois
Red Robin
C
Yard House, Juniper Fusion
Yard House
E