Barcode: 8480000156648
Kéfir coco
by Hacendado
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany, portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.2 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
coconut drink (90%) (water, coconut (7,8%), modified corn starch, salt, thickeners (gellan gum and pectins) natural coconut aroma), agave syrup and ferments,
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
TGI Friday's, Wine White Menu, 6 Oz
TGI Friday's
B
Vivat Spring Water
Vivat
A NOVA 1
Imperial Cyder
Aspall
NOVA 4
Apple & Elderflower
Copella
C NOVA 1
Orange juice
D
cloudy apple
Copella
D NOVA 1
organic Orange&lemon
Whole Earth
C NOVA 4
English breakfast tea
B NOVA 1
Organic Cola
Whole Earth
C NOVA 4
TGI Friday's, Ultimate Frozen Margarita Strawberry Passion Swirl
TGI Friday's
E
soya milk unsweetened
Plamil
B NOVA 1
Whole Earth - Sparkling Apple Drink
Whole earth
D NOVA 4