Barcode: 8034066303470
Kefir Colato Greco
by Milk
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
no lactose
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Latte vaccino scremato, fermenti lattici vivi (Lactococcus lactis, Lactococcus cremoris, Lactobacillus acidophilus, Lactococcus diacetilactis, Leuconostoc mesenteroides, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium lactis). Senza glutine. Senza conservanti aggiunti. Il prodotto contiene glucosio e galattosio in conseguenza della scissione del lattosio. Da consumare entro: vedi lato coperchio.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Blended fruit with greek yogurt
Buddyfruits
B NOVA 1
Skyr icelandic style blended yogurt
B NOVA 4
Juusto baked cheese
Pasture Pride
D NOVA 3
Juusto, Baked Cheese
Pasture Pride Cheese Llc.
D NOVA 3
Blended fruit with greek yogurt & berries
Buddyfruits
A NOVA 1
Skyr icelandic style yogurt
B NOVA 4
Skyr icelandic style yogurt
A NOVA 1
All natural vanilla bean blended skyr icelandic style yogurt
B NOVA 4
Skyr icelandic style yogurt
C NOVA 4
Port Carnitas
Kitchen table
B NOVA 4
Pasture pride, juusto italiano, baked cheese with italian spiced
Pasture Pride
D NOVA 3
Skyr icelandic style yogurt
B NOVA 4