Barcode: 8424790111326
kefir con frambuesa
by Pastoret
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.2 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Leche pasteurizada de vaca, puré de frambuesa 8.5%, azúcar, jarabe de glucosa, almidón de maíz, espesante, gelatina, aroma natural, fermentos lácticos
Additives
e428
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Black tea peach hibiscus
FUZE TEA
D NOVA 4 Eco-Score B
H2O Limonete
SevenUp
B NOVA 1 Eco-Score B
Tymbark Jabłko Wiśnia 2l
Tymbark
D NOVA 4
Sucre de canne liquide
Canadou
NOVA 2
Néctar Laranja Del Valle Caixa 1l
DEL VALLE
Eco-Score C
White Édition - Coco Acaï
Red Bull
E NOVA 4
9002490280901
B NOVA 1
almond MALK organic unsweetened
MALK Organics
B NOVA 3 Eco-Score B
Think organic coffee latte mix
FOUR SIGMATIC
E
Pulco Citron
Orangina Schweppes France,Pulco,Schweppes International Limited
B NOVA 1
Coca Cola Zero Açúcar
CocaCola
NOVA 4
Orangina Et Sa Pulpe
Orangina
E NOVA 4