Barcode: 0430940014001
Kéfir de brebis
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
triman
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait écrémé de brebis (issu de l’agriculture biologique) - Ferments du kéfir
Related Products in Dairies
Vitamin d whole milk
C NOVA 1
Jersey Made, Fresh Cheese Log
Antonio Mozzarella Factory
C NOVA 3
Midnight Chocolate Whole Milk
Promised Land Dairy
E NOVA 4
Salvadorena style sour cream
D NOVA 4
Dairy midnight chocolate ultra-pasteurized whole milk
E NOVA 4
Spreadable Butter with Olive Oil & Sea Salt
Golden Irish
E NOVA 2
Mama lycha, yakulin dairy beverage, peach
Mama, Gotera Inc.
E NOVA 4
Meierismør
Tine
E NOVA 2
Whole Milk Ultra-Pasteurized
E NOVA 4
Dairy Beverage
Gotera Inc.
E NOVA 4
Dairy reduced fat milk
E NOVA 4
Hard White Queso Cheese With Loroco
Mama Lycha
E NOVA 3