Barcode: 3770008827004
Kéfir de fruits
by probiobul
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
made in france
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau de source-citrons 5.5%-sucre de canne 1.4%-extrait de gingembre frais 1%-hibiscus déshydraté 0.4%-grains de kéfir 0.4%
Related Products in Beverages
Chocolate Cortes, Lite Ground Chocolate Molido
Cortes Hermanos Llc.
NOVA 4
Old fashioned draft style root beer!
Faygo
E NOVA 4
Cola!
Faygo, Faygo Beverages Inc.
E NOVA 4
Ground Chocolate
Chocolate Cortes
NOVA 4
ALE
E NOVA 4
Strawberry Soda
Faygo, Faygo Beverages Inc.
E NOVA 4
Creme Cola
Faygo Beverages Inc.
E NOVA 4
Faygo, soda, root beer, root beer
Faygo, Faygo Beverages Inc.
E NOVA 4
Olive juice dirty martini mix
NOVA 3
Flavor cider mix chocolate, spiced apple
NOVA 4
Iced Tea
E & M Corporation
E NOVA 4
Hawaiian Iced Tea
Noh
NOVA 4