Barcode: 3770013130137
Kefir de sylvie
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
APPORTS NUTRITIONNELS POUR 100 ML Energie: 10 kcal Eau, graine de kéfir, citron frais, figues séchées, sucre disparait pendant la fermentation, jus de gingembre frais, Isuzu agriculture biologique.
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Naturally Essenced Black Razzberry Sparkling Water
La Croix
B NOVA 1
Maple Butter Xarope Pra Panqueca Hungry Jack Importado
Hungry Jack
E
Blueberry Moscato
Oliver Winery
NOVA 4
Matin Tonic
Famille Mary
NOVA 1
For tots apple juice
Mott's
E NOVA 4
La Croix sparkling water
La Croix
B
Cherry Blossom
La Croix
B
Rose Black Assam Black Tea With Beautiful Roses, Rose Black
House kombucha
B
Odwalla, 100% juice not from concentrate, orange, orange
C NOVA 1
Sparkling Water
Winter Brook Corporation, Sparkling Water Tangerine La Croix
B
Sunshine Sparkling Water
La Croix
B NOVA 4
Black Razzberry
La Croix
B